Cтяжка под плитку с теплым полом

Необхідність вирівнювання підлоги виникає практично у всіх випадках її ремонту. Будь-яке покриття для його оптимального улаштування вимагає рівної поверхні, без дірок і нерівностей. При цьому існує кілька способів вирівнювання підлоги, але серед усіх найчастіше проводиться стяжка підлоги, оскільки саме цей метод забезпечує найбільш якісне, зручне та довговічне використання покриття. А при укладанні плитки та установці теплої підлоги стяжка важлива подвійно, тому що вона не просто робить його рівним, але й забезпечує підвищену функціональність та економить клей для плитки.
Cтяжка под плитку с теплым полом.

 

Стяжка під плитку – поради при влаштуванні.

Тепла підлога вимагає максимальної ширини стяжки, яка укладається на теплоізоляційний матеріал. Така стяжка не пов’язується з нижніми плитами перекриття, а лежить поверх теплоізоляції і нагрівальних елементів окремим полотном. Товщина такого полотна повинна бути, як мінімум, 5 сантиметрів, тому що через нагрівання більш тонкі шари стяжок швидше зношуються, тріскаються, розфарбовуються, що в кінцевому підсумку вимагатиме зміни підлоги. Для якісної установки стяжки теплої підлоги важливо забезпечити міцність розчину на основі складання правильної водоцементної пропорції.Це забезпечить не тільки найкращу якість підлоги, але й прискорить терміни її повного висихання, допоможе уникнути усадки та тріщин, а також забезпечить більш довговічну експлуатацію підлоги.

варианты укладки теплого пола

Стяжка для теплої підлоги проводиться аналогічно будь-якій іншій стяжці, але з більшою товщиною, що, відповідно, вимагатиме великих витрат цементу. Для виконання стяжки теплої підлоги насамперед необхідно відзначити горизонт. Використовується при цьому, як правило, гідрорівень, тому що він легкий у застосуванні та забезпечує максимальну точність. Проставляються позначки рівня висоти для забезпечення рівня підлоги у всьому приміщенні. Крім того, для зручності подібні позначки ставляться по периметру, або проводиться лінія, яка і буде вищою точкою нової підлоги.Такі дії дозволяють здійснити правильну по горизонту стяжку, що досягається за допомогою встановлення спеціальних маяків.

Стяжка для теплої підлоги виконується поверх нагрівального елемента та теплоізоляції, важливо якісно підготувати поверхню. Підготувавши всі необхідні рівні (горизонтальні позначки, маяки), готуємо цементний розчин та заливаємо його у стяжку. Далі розрівнюємо його і очікуємо на висихання. При цьому не забуваємо стежити і доглядати стяжку, щоб вона не потріскалася. Через деякий час очищається поверхня стяжки. Наприкінці прокладаємо підлогове покриття та насолоджуємося отриманим результатом.